Repholdet 20/21

Sidst opdateret: august 29, 2020

Kære alle sammen.

Tusind tak for jeres kæmpe indsats til både fortræningerne og igen i går til udtagelsen.

Vi har været glade for at se så mange, og det er godt at se så mange støtte op om vores landsdelshold. Og det har været godt at se så mange dygtige gymnaster i Hammerum. Det tyder godt for fremtiden.

Vi har kigget på alle og det var ikke en nem opgave vi kom på. For at kunne tilbyde den bedst mulige træning til de hold der stilles, så må der vælges, når 130 gymnaster stiller op til 2 hold.

Hvis man desværre ikke er kommet på et af holdene, skal man huske de andre tilbud der er, og så håber vi på at se jer igen til næste år. For om et år er der udtagelse igen, og der håber vi at i vil komme og vise at I skal på et af holdene.

I er super seje og dygtige, så igen tusind tak fordi i kom

/Mini Rep. og Rep. instruktørerne.
Anne Mette, Christina, Maria, Michelle, Cecilie, Mads, Christian og Anthon.

De udtagede til Hammerum Rephold 20/21 kan ses på listen nedenfor.
MiniRep kan findes HER

Drenge
20. Nicklas Laursen
21. Anders Engberg
22. Anders Sundtoft
23. Bastian Fabricius
25. Daniel Them
27. Frederik Matthisen
30. Jacob Søndergaard
31. Jeppe Borg Høj
32. Joakim Vorup Sass-Petersen
34. Johannes Blaabjerg Lock
38. Mads Pilgaard
40. Malthe Bay Tornvig
42. Malthe Smedegaard
43. Mathias Døhr
44. Mathias Madsbjerg
46. Morten Stampe Nielsen
48. Nikolaj Sass
50. Oscar Malmros
51. Oscar Skødeberg
54. Rasmus Grud
55. Rasmus Vitting
59. Thomas Engberg
61. Troels Johansen
62. Andreas Stampe
63. Noah Ørting
64. Kristian Sanderhoff
65. Jes Jørgensen
66. Jesper Langhoff
67. Klaus Reventlov
68. Simon Flyndersøe

Turister
39. Mads Rytter
69. Kasper Houbak

Omvendte turister
70. Andreas Luis Thomsen
71. Jacob Sommer Ahle
73. Nils Foss

Efterudtagelse
60. Tobias Skjøtt

Piger
23. Ida Marie Græsbøll Nielsen
24. Ida Thyregod
33. Marie Mørup Pallishøj
40. Sia Wendelbo Mølgaard
42. Sofie Jespersen
43. Stine Brodersen
45. Alberte Nørgaard Høstrup
46. Anna Riis
47. Ditte Niebuhr Rudolf
48. Emilie Mailil Søndergaard
49. Freja Linding Christensen
50. Johanne Langkjær Lauritsen
51. Kirstine Enghøj Grotkjær
52. Klara Munk Nielsen
53. Laura Stubkjær Mumm
54. Lea Bank Agger
55. Maja Kjær Aarup
58. Marie Noe Andersen
59. Mathilde Borg
60. Mia Raschke Strunge Jensen
61. Regitze Svejdal Bernsen
62. Sarah Cowell
63. Sofie Vejrup
64. Tilde Gottlieb Madsbjerg

Turister
65. Cathrine Sønderby
66. Cecilie Møller Jørgensen
67. Frederikke Plagborg Agergaard
68. Ida Marie Ladefoged Hansen