Repholdet 19/20

Sidst opdateret: august 31, 2019

Kære alle sammen.

Tusind tak for jeres kæmpe indsats til både fortræningerne og igen i går til udtagelsen.

Vi har været glade for at se så mange, og det er godt at se så mange støtte op om vores landsdelshold. Og det har været godt at se så mange dygtige gymnaster i Hammerum. Det tyder godt for fremtiden.

Vi har kigget på alle og det var ikke en nem opgave vi kom på. For at kunne tilbyde den bedst mulige træning til de hold der stilles, så må der vælges, når 124 gymnaster stiller op til 2 hold.

Hvis man desværre ikke er kommet på et af holdene, skal man huske de andre tilbud der er, og så håber vi på at se jer igen til næste år. For om et år er der udtagelse igen, og der håber vi at i vil komme og vise at I skal på et af holdene.

I er super seje og dygtige, så igen tusind tak fordi i kom

/Mini Rep. og Rep. instruktørerne.
Helena, Julie, Maria, Alex, Jesper og Mads

De udtagede til Hammerum Rephold 19/20 kan ses på listen nedenfor.
MiniRep kan findes HER

//Piger

28 Anna Bech
29 Anna Hvid
32 Astrid Sand Frandsen
35 Emilie Mailil Søndergaard
39 Ida Marie Græsbøll Nielsen
41 Julie Andersen
53 Sarah Cowell
56 Sofie Hyldgaard Jespersen
59 Alberte Nørgaard Høstrup
60 Cathrina Meyer Jensen
61 Cecilie Møller Jørgensen
64 Emilie Egebjerg Kure
65 Emma Barslund-Gade
66 Frederikke Plagborg Agergaard
67 Helena Hejsel
68 Ida Marie Ladefoged Hansen
69 Johanne Langkjær Lauritsen
70 Lea Søltoft
71 Line Mølsted Andersen
73 Mathilde Borg Høj
74 Mathilde Lagoni Thomsen
75 Mia Raschke Strunge Jensen
76 Sofie Vejrup

Turister

78 Clara Kinket Ellingsgaard
79 Julie Krogsgaard
80 Lærke Vandaele Møldrup
81 Regitze Svejdal Bernsen
82 Thea Lunde Høgh

//Drenge

41 Anders Engberg
43 Jacob Søndergaard
44 Johannes Lock
45 Klaus Sørensen
46 Mathias Madsbjerg
48 Nicklas Laursen
49 Oscar Skødeberg
50 Oscar Malmros
52 Christoffer Søndergaard
55 Jonas Kuhn
56 Emil Falkenberg
57 Daniel Them
58 Anthon Khorami
60 Morten Stampe
61 Daniel Dølby
62 Mads Rytter
64 Mads Hansen
65 Asger Søndergaard
66 Rasmus Niemann
69 Jes Jørgensen
70 Anders Sundtoft
73 Mads Pilgaard
76 Joakim Sass
77 Mads Lang

Turister E19

51 Simon Maagaard
53 Thomas Engberg
59 Kristoffer Ryelund
67 Andreas Luis

Turister F20

71 Bastian Fabricius
72 Jeppe Borg
75 Nikolaj Sass
74 Malthe Bay